Dünya üzerinde neredeyse her yerde kullanımı yaygın olan sigara insanlar için yaygın bir bağımlılık haline gelmiştir Bir çok insan sigara kullanımına ve buna bağımlı olarak hayatını sürdürmeye devam etmekte ve böyle olmakla birlikte bundan hiç rahatsızlık da duymamaktadır. Bazıları ise bu bağımlılığın farkında olur ve bırakmak isterler. İnsanların sigaraya bağımlı hale gelmeleri ve de kolay kolay burakamamalarının hatta hiç bırakamamasının asıl sebebi sigaranın içerisinde yüksek miktarda bulunan bağımlılık yapıcı maddelerdir. Sigaranın içerisinde insanları bağımlı hale getiren bir kez içince bir kez daha içme ihtiyacına sürükleyen bağımlılık uyarıcısı olarak yaygın bilinen nikotin bulunmaktadır. Bu nikotin denen madde patlıcan gibş bazı sebzelerde de vardır. Hatta ve hatta sigarayı bırakma yöntemi olarak kullanılan elektronik sigara bağımlılık yapar mı sorusundaki elektronik sigarada da bu bağımlılık yapan maddeler vardır. Tek bir farkla. Elf Bar Elektronik Sigarada bu maddeler daha kontrollü kullanılır. Sağlığa zararı en az düzeye getirilmeye çalışılır.
Sigaradaki bu bağımlılık yapıcı maddeden yani nikotinden ziyade diğer ve değişik maddelerin de sigara içen kişiye fazlası ile zarar verdiği birçokları tarafından bilinmektedir. Sigara içerisinde bulunan çeşitli zehirli maddeler ile her içişte insanın bedenini yıpratır ve zarar verir. Ayrıca  fazla tüketim sonucunda da ölüme bile yol açabilir. Elektronik Sigara Likit tercihinizi buna göre yapmanızı öneriyoruz.
Günümüz dünyasında sigaranın zararlarını paket üzerine yazmak ve zamanla birlikte gelişen teknolojiden dolayı insanlar sigaranın belli başlı zararları hakkında daha fazla bilinçli bir hale geldiler. Sigara zararları hakkında fazlası ile bilgi birikimine sahip olan bu konuda bilinç edinen sigara içicisi kesim sigarayı bırakmak için fazlası ile uğraşıp bir çok farklı yöntem denediler. Günümüzde ise elektronik sigara, sigara bırakma yöntemlerinin en başında yer almaktadır.
Sigara bağımlılığını bırakmak isteyen insanlar elektronik sigara kullanmaya başladıktan sonra elektronik sigara da bağımlılık yapar mı diye araştırmaya başladılar. Elektronik sigara normal sigaranın aksine bağımlılık yapmaz sadece normal sigara bağımlılığının önüne çok daha az bir zarar vererek geçmenizi sağlar. Elektronik sigara konusunda Elf Bar elektrik sigaraya güvenebilirsiniz.
Elf Bar birçok farklı türde tek kullanımlık elektronik sigaralar üretiyor. Farklı aromalar ile üretilen bu elektronik sigaralar birçok insan tarafından tercih ediliyor. Miktar olarak da birden fazla seçenek sunan Elf Bar yapılabilecek en iyi tercihlerdendir.  Manga, muz, üzüm, karpuz, limonata, kivi, elma, çilek gibi aromalar ve 1500 puff 600 puff gibş seçeneklere sahip olduğunuzu unutmayınız. Genelde 30 kadar puff ancak ve ancak bir sigaradaki kadar nikotin içerir. Gönül rahatlığı ile Elf Bar Puff Elektrik Sigara kullanabilirsiniz. Sigarayı bırakmak için en iyi seçim olan Elf Bar Elektronik Sigara bir numaralı tercihiniz olmalı.