Iqos nerede tamir edilir? Her elektronik cihazda olduğu gibi iqos cihazında da arızalar olabilmektedir. En çok rastlanan iqos arızaları; heater ısıtıcı kırılması ve kırmızı ışık hatalarıdır. Sigaranızın bıçağı kırılır ya da başka bir sorun olursa iqos heater bıçağının değiştirilmesi gerek. Kırmızı ışık hatası ile karşılaşırsanız şayet iqos sigaranız resetlenir. Resetlenmiş olmasına rağmen iqos cihazınız kırmızı ışık hatasını yinelemeye devam ediyor ise tamir edilmesi gerekmektedir. En önemlisi iqos cihazınızın bataryası bozulmuş olabilir ya da sürücü entegresi yanmış olabilir. Bu gibi durumlarda entegre ve iqos batarya takılması şarttır. Şarjı az giden iqos cihazın bataryasının değişmesi gerekmektedir. Bir diğer durum da cihazda aşırıya kaçarak akım çeken bozuk malzeme olabilme ihtimalidir. Bu da cihazın ısınmasıyla anlaşılır. Seramik iqos ısıtıcı darbelere karşı dayanıksız bir baş kısmına sahiptir temizlerken kesinlikle dikkat edilmesi gerekir. Eğer ısıtıcı kırılır ise kırmızı ışık hatası verir ve cihaz çalışamaz. Tamir noktalarını bir çok ilde internet sitelerinden araştırarak bulabilirsiniz. Bunlardan bir kaçı şunlardır;
• İQOS CİHAZ BAKIM ONARIM MERKEZİ PERPA İSTANBUL
• İQOS İZMİR
• HEETS ANTALYA
• İQOS TAMİR ANKARA
• İQOS MERSİN
Bütün bu şehirlerin çeşitlendirilebileceği gibi aynı oranda tamircileri de çeşitlendirilebilir.
Size Iqos’un ne olduğunu ve de çalışma prensibini de kısa bir şekilde özetleyelim;
IQOS, Pmi (Philip Morris International) nin üretmiş olduğu tütünü yakmak yerine 350 derecede buharlaştıran ve sarf malzemesi olarak 3 santimetre uzunluğundaki Heets denen tütün çubukları kullanan yeni nesil dijital tütün buharlaştırıcı da diyebileceğimiz bir tür elektronik sigaradır.
Şimdide Iqosun bazı faydalarından bahsedelim;
Sigaraların tütünden dolayı oluşturduğu sağlığa zararlı maddelerinin birçoğunu Iqosun yakmadan ısıtma sistemi sayesinde vücudunuzun gereken nikotin ihtiyacını zift, duman, pis koku gibi sıkıntılar yapmadan karşılaması, herhangi bir kokusunun bulunmaması kullanım sonrasında veya esnasında boğazda herhangi bir kötü tat bırakmaması. ve tüm bu faydalarının yanı sıra sigaradan sizi soğutması iğrendirme hissi uyandırması Iqosun bazı faydalarıdır tüm bu etkenler dikkate alındığında sigarayı bırakmayı düşünenler için gerçekten çok büyük avantaj olarak görülebilir.

Iqosun çalışma prensibide şu şekilde;

Günlük hayatta karşılaştığımız sigara türlerinden farklı olarak daha yoğun bir yapıda bulunan özel sigarası mevcut. Bu özel sigarayı cihaza takıyorsunuz. Cihaz içinde zaten mevcut olan özel titanyum bıçaklar sigaranın içine giriyor tütünü yakmadan ısıtarak içmenize olanak sağlıyor.

Iqosun bazı diğer özellikleri ise şöyle;
Öncelikle Iqosun sigaranızı yukarda belirtilen yerler gibi mekanlarda tamir ettirmek mümkün olsa da eğer isterseniz de ayrı olarak Iqos sigaranın dilerseniz yedek parçalarını sipariş edebilmenizde mümkün. Ayrıca tütün ihtiyacını gidermesinin yanı sıra ekonomik olarak da daha karlı olduğu açıktır. Bulunduğunuz ortama koku yaymaması ellerinizde, elbiselerinizde, saçınızda koku oluşturmaması da sağladığı faydalar arasında. Klinik ortamlar da çok kapsamlı araştırmalar sayesinde normal sigara tüketimine kıyasla daha az risk teşkil ettiğinin kanıtlanması da Iqos sigarayı daha cazip ve daha fazla tercih edilen ürün haline getirmektedir.