Iqos tamir nerede yapılır konusu birçok Iqos kullanıcısının temel sorunlarından biridir. Yeni nesil iqos yarı elektronik sigaraların tamiri. iqos’u nerede onarabilirim? Nerede yapabilirim? iqos kırmızı ışığını tamir etmekte veya ısıtıcınıza zarar vermekte sorun yaşıyorsanız web sitemizden yardım alabilirsiniz. iqos pil değişimi ve kırmızı ışık hatalarıyla ilgili yardım için tamirhanenin TV web sitesini ziyaret edin. Makaleyi okuyun ve cihaz sorununu çözmek için ilk adımları atın.
Iqos onarım ve bakımı, özellikle ülkemizde iqos kullanıcıları için önemli bir konudur. Aslında iqos cihazları ülkemizde henüz garantili değil. Bu durumda arızalı ürünün onarılması gerekir. Iqos tamiri nerede yapılır sorusuna genel olarak il bazında bakarsak Antalya, Bursa ve Konya illerinde tamir yapılmaktadır. Iqos’u onarmaya gelince akılda tutulması gereken birkaç şey var. Öncelikle bir parçanın değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirilecek parçanın orijinal olması gerekir. Onarımı yapan kişi elektronik konusunda deneyimli ve iqos cihazlarına aşina olmalıdır. Ülkemizde bu işi yaptığını iddia eden birçok kişi orijinal olmayan yedek parça kullanmakta ve bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadıkları için cihazı devre dışı bırakmaktadır. Deneyimli bir orijinal yedek parça ve Iqos onarım ekibine sahibiz. Iqos onarımları, perpaTrade Center’ın bir hizmetidir. Bir Iqos cihazını tamir etmeden önce cihazın arızalı olup olmadığını bilmeniz gerekir. Cihaz herhangi bir fiziksel arıza belirtisi göstermiyorsa yapılacak ilk şey cihazı resetlemek ve tekrar kontrol etmektir. Sıfırladıktan sonra hata devam ederse, lütfen servisimizle iletişime geçin. Iqos cihazlarındaki en yaygın arıza türü, kırık bir ısıtıcı direnci veya bir pil sorunudur. Kırmızı ışık engeli yoktur. Cihazdaki kırmızı ışık devam ederse, bir arıza olduğunu gösterir.
Isıtıcı kırılması veya kırmızı ışık gibi herhangi bir sorunla en yaygın Iqos elektroniklerini onarın. Iqos cihazlarının bıçakları çok hassas bir seramik malzemeden yapılmıştır ve kolayca zarar görebilir. Birçok kullanıcı bu sorunu yaşıyor. Cihaz ısıtıcısını hızlı bir iqos servisiyle değiştirin. Arızalı ısıtıcıyı Iqos Onarım Merkezinde değiştirin. Onarımlar için 1.00 ohm dirençli seramik ısıtıcı kullanın.
Kırmızı ışık hatası oluşursa Iqos sigarası sıfırlanır. İqos cihazınızı sıfırladıktan sonra kırmızı ışık hatası almaya devam ederseniz, düzeltmeniz gerekir. Sürücü IC’si yanabilir ve en önemlisi Iqos cihazının piline zarar verebilir. Bu durumda, yeni bir entegre Iqos pil takmanız gerekir.
Cihazı sıfırlamak çok kolaydır.

IQOS 3 DUO: Şarj düğmesini 10 saniye basılı tutun, ardından bırakın.
IQOS 2.4 Plus: Güç ve Bluetooth düğmelerini 2 saniye basılı tutun, ardından bırakın.
IQOS 3 MULTI: Düğmeyi 10 saniye basılı tutun, ardından bırakın.
IQOS cihazınızı onarıma ihtiyaç duymadan kullanmak size kalmış.
IQOS cihazınızı temizleme talimatlarına göre temizleyin, sert darbelerden koruyun, her zaman şarj talimatlarına uyun ve her zaman orijinal aksesuarları kullanın.